Autor Wiadomość
WojciAch
PostWysłany: Pon 12:47, 22 Sty 2007    Temat postu:

no ja swego czasu tez zapodałem dosc podobna informajcie ne forum całego wydziału
niepamietam juz gdzie ale dostałem "nieco" bardziej ostry odzew.

no cóż, normalka ? a moze zwyczajna walka ?

niech Moc Ducha Świętego będzie z Wami !
mermod
PostWysłany: Pon 9:01, 22 Sty 2007    Temat postu:

@Zbyszek
Moim zamiarem nie było werbowanie nikogo. Po prostu zamiieściłem informację o ALFIE. I nie uważam żeby forma tej informacji była jakaś nachalana. Fakt, że może trochę prowokująca, ale nie widziałem innej szansy, aby jak najwięcej ludzi to przeczytało.

@Monika
Na forum nie wejdziesz, bo do tej częsći wymagane jest podanie hasła i loginu. Ale na stronie
http://www.ii.uj.edu.pl/~samon/forum/
zamieściłem wersję offline.
Zbyszek
PostWysłany: Pon 8:13, 22 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
Przeczytałem ten wątek na waszym forum i jestem zaskoczony aż tak negatywnym odzewem.
Aż wstyd się przyznać ale podobnie zareagowałem, gdy usłyszałem o Alfie od Piotrka Srebrnego. Wtedy nie chadzałem do Kościoła i na Alfę też się nie wybrałem. Pewnie nigdy bym się nie wybrał, gdybym pewnego razu nie znalazł się na dnie rozpaczy. Dopiero to mnie skłoniło do tego "desperackiego" kroku. A na kursie to nie zupka i nie herbatka ani nawet nie "podejrzanie" sympatyczni ludzie Mruga ale obecność Ducha Świętego spowodowała, że chcę tam nadal chodzić. Uważam, że nie powinno się ludzi werbować na kurs, to raczej nie spotka się z "pozytywnym odzewem", wystarczy informacja o tym z czym tam się można spotkać. Nie twierdzę, że nie ma ludzi, którzy chcą w ten sposób nawiązać nowe znajomości ale to raczej osoby od zawsze związane z Kościołem.

Cytat:
Wystarczy sobie wejść na jakieś publiczne forum (np. forum onetu) i bez trudu można znaleźć wypowiedzi szkalujące księży czy pełne wyzwisk pod adresem katolików.
Nie każdy kościół ma takie oblicze jak ten akademicki w Krakowie i nie wszyscy Katolicy są tacy jak alfowicze. A co do forum onetu, to jest ono moderowane i moderatorzy dbają o to by komentarze wpisywały się w ideologiczną linię portalu (niewygodne posty nie są publikowane, ehh... ), żeby czytelnik wiedział co jest teraz trendy i co ma myśleć.

P.S. A sygnatura Pawła "Prosiłem o wiele rzeczy by cieszyć się życiem, dostałem życie, by cieszyć się z wielu rzeczy..." jest wypasiona, w sam raz na epitafium Mruga

Pozdrawiam
Zbyszek
Monika
PostWysłany: Pon 4:05, 22 Sty 2007    Temat postu:

To chociaż napisz, gdzie tego szukać na tym forum...
mermod
PostWysłany: Pon 2:22, 22 Sty 2007    Temat postu:

Wybaczcie kochani, ale muszę zmienić hasło na swoim forum ze zrozumiałego powodu (dzięki majk za przypomniene Wesoly). Jak ktoś nie zdążył przeczytać, to informacji mogę udzielić osobiście. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i umocnienie nadzieji Wesoly z Panem Bogiem
Paweł Zagórski
PostWysłany: Pon 1:56, 22 Sty 2007    Temat postu:

Przeczytałem ten wątek na waszym forum i jestem zaskoczony aż tak negatywnym odzewem. Jakoś tak się zazwyczaj składa że ludzie wierzący wstydzą się mówić otwarcie o swojej wierze (ja tczęsto nie potrafię z niektórymi o tym rozmawiać). Myślę że na forum w tej dyskusji masz cichych zwolenników. Zawsze mnie nurtuje skąd się bierze ta niesamowita agresja jaką pałają przeciwnicy Kościoła. Wystarczy sobie wejść na jakieś publiczne forum (np. forum onetu) i bez trudu można znaleźć wypowiedzi szkalujące księży czy pełne wyzwisk pod adresem katolików. Ostatnio mam wręcz wrażenie że taka postawa stała się obowiązującą modą. Ilekroć się nad tym zastanawiam zawsze dochodzę do wniosku że to chyba jeden z najłatwiej rozpoznawalnych dowodów na działalność szatana we współczesnym świecie.
Olga
PostWysłany: Pon 1:49, 22 Sty 2007    Temat postu:

Ech, wiem coś o informatykach z UJ z własnego doświadczenia Mruga... Są niereformowalni w kwestiach wiary (albo niewiary...). A szkoda. Pozostaje nadzieja, że Ktoś kiedys nimi pokieruje w odpowiedmi sposób..
majk
PostWysłany: Pon 1:38, 22 Sty 2007    Temat postu:

Pierwsze skojarzenie ?? UJ ...

Sorki, to takie pseudouprzedzenia informatyka z AGH w stosunku do informatyków z UJ. Nie bierz tego do siebie Wesoly

A tak na serio? Bóg się do Ciebie dobija a Ty nie chcesz go dopuścić? Atak jest najlepszą obroną... Przyjdzie jedna osoba, druga.. przekażą innym.. za rok przyjdzie więcej. Z naszego roku to już kilkanaście procent osób będzie... Alleluja Wesoly
mermod
PostWysłany: Pon 1:01, 22 Sty 2007    Temat postu:

EDIT:

Sorki
login: ***
haslo: ***
Zbyszek
PostWysłany: Pon 0:57, 22 Sty 2007    Temat postu:

Przeglądać forum możemy, ale ty wysłałeś linka będąc zalogowanym i dlatego nie można wejść na stronę. Napisz w którym miejscu tego szukać (na forum) a najlepiej podaj login i hasło Mruga

Pozdrawiam
Zbyszek
Jacek
PostWysłany: Pon 0:51, 22 Sty 2007    Temat postu:

niestety nie mozemy przegladac bez zalogowania sie
opisz nam poprostu
mermod
PostWysłany: Pon 0:16, 22 Sty 2007    Temat postu:

Zresztą po co szukać daleko. Zaprosiłem na ALFĘ ludzi od siebie z roku (I rok informatyki UJ). Wrzuciłem ten temat na forum mojego rocznika. Zobaczcie reakcję:
http://forum.ujinf.org/viewtopic.php?p=4071#4071
mermod
PostWysłany: Nie 16:23, 21 Sty 2007    Temat postu:

Zgadzam się w zupełności z Jankiem. Po prostu ALFA zaczęła przynosić zbyt wiele dobrych owoców, żeby Szatan usiedział spokojnie i stąd ta broszurka.
janheski
PostWysłany: Sob 23:09, 20 Sty 2007    Temat postu:

migorski napisał:
Ale nie wiem poco ktoś pisze 300 stron o niczym.


Jak ci goście sa z New Age, to wiadomo o co chodzi. New Age to sprawka diabła. Na pewno mu a więc i im się nie podoba, że ludzie (masowo) przychodzą do Jezusa. A najłatwiejszym środkiem (i skutecznym) do zniechęcenia do czegoś/kogoś jest pomówienie. Słuchałem kiedyś kasety z nagraniami ojca Jacquesa Verlinde, to mi się rozjaśniło co nie co o New Age.

To tekst o nim krótki:
http://www.opoka.org.pl/varia/sekty/drogaojcajacquesaverlinde.html

A to trochę dłuższy (-:
http://www.effatha.org.pl/sekty/swiadectwa/verlinde.htm
WojciAch
PostWysłany: Sob 22:20, 20 Sty 2007    Temat postu:

Zbyszek! wow! super konkret!
Danielo
PostWysłany: Sob 21:11, 20 Sty 2007    Temat postu:

wszystko jest krytykowane szczególnie to co jest dobre. Zawsze są przeciwnicy i sprzymierzency. Nikomu sie nie da dogodzic tak zeby wszyscy byli zadowoleni.
migorski
PostWysłany: Sob 21:07, 20 Sty 2007    Temat postu:

No też się pośmiałem jak to przeglądałem. Ale nie wiem poco ktoś pisze 300 stron o niczym. Co on doktorat pisze, czy nie ma co robić. Najgorsze jest to że są ludzie którzy w to wierzą i później zapraszasz kogoś na alfę a on ci wyjeżdża taką oto "broszurką".
Zbyszek
PostWysłany: Sob 19:45, 20 Sty 2007    Temat postu:

A ja pobieżnie zapoznałem się z kontrowersyjnym elaboratem i oto co mam do powiedzenie:

- autorami są ludzie powiązani z ruchem "New Age New World Order" http://pl.wikipedia.org/wiki/New_Age co nie najlepiej świadczy o rzetelności serwowanych informacji
- wg. nich Alfa to dzieło wolnomularstwa brytyjskiego (które zawładnęło niemal wszystkim na świecie) o czym mają świadczyć powiązania personalne i symbolika ("nieomylnie" rozszyfrowana w artykule), to samo wolnomularstwo ongiś stworzyło komunizm Mruga
- całość naszpikowana jest informacjami opatrzonymi klauzulą "ściśle tajne" z archiwów NASA, CIA, etcetera, etcetera), które oczywiście "błyskotliwi" autorzy "bezbłędnie" kojarzą z wielkim spiskiem i ostatecznie z Alfa (np. pamiętne tsunami było wywołane przy pomocy tajemniczych fal o częstotliwości 7-14 Hz nazywanych potocznie ALFA, przypadek? Mruga )
- stosując kulawe implikacje autorzy dowodzą coraz to większych bzdur

Konkludując Mruga, całość to stek wybroczyn intelektualnych, szkoda czasu na czytanie.

Pozdrawiam
Zbyszek
Jacek
PostWysłany: Sob 16:28, 20 Sty 2007    Temat postu:

Nie czytałem tego, bo mi sie nie chce Jezyk
ale niewazne co by tam bylo, uwazam ze jak cos wydaje dobre owoce, to jest czyms dobrym.
Alfa wydaje dobre owoce! I to jest najwazniejsze. Wesoly
WojciAch
PostWysłany: Sob 13:45, 20 Sty 2007    Temat postu:

Panie to ma ponad 300 stron !
migorski
PostWysłany: Sob 13:20, 20 Sty 2007    Temat postu: Co z tą alfą??

Dostałem od znajomego taki plik. Zabrałem się do lektury i JASNY GWINT nie wiem co o tym sądzić. Dlaczego ludzie tak alfę atakują. No nie wiem jak ktoś chce to niech sobie poczyta (in inglisz) http://www.despatch.cth.com.au/Books_V/HiddenSecretsoftheAlphaCourse.pdf

Powered by phpBB Theme ACID Š 2003 par HEDONISM
© 2001 - 2005 phpBB Group